Elazığ - Ankara

Çıkış Yeri:
Elazığ
Varış Yeri:
Ankara
Süre:
8 Saat 54 dakika
Mola Sayısı:
0
Mesafe :
750,8 km
Çıkış Saati:
Hergün / 15:00 - 19:00 - 19:30

Ankara hakkında her şey

Muhteşem tarihi dokusu, ev sahipliği yaptığı çok sayıda millete dayanan Ankara, arkeoloji bilimine merak salmış değerli konuklarımıza harika bir tatil sunuyor. Ankara toprakları üzerinde yaşayan uygarlıkların kente bıraktığı eşi görülmemiş zenginlikler şehri eşsiz tarih merkezleri arasına sokmaktadır. Şehir, sikkeyi icat ettikleri kabul edilen Frigler'in doğuşuna Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ardından Kurtuluş Savaşı dönemine tanıklık etmiştir. Başkent olması sebebiyle pek çok resmi kuruma da ev sahipliği yapan kente, Murat Turizm ile kolayca Ankara otobüs bileti satın alarak ulaşabilirsiniz.

Kış turizmi konusunda da önemli bir yere sahip olan şehirde, Elmadağ bölgesinde kayak ve snowboard gibi sporları da yapabilirsiniz. Kaplıcalarıyla meşhur Kızılcahamam, Ayaş, Haymana ve meşhur turşusuyla Çubuk bölgelerindeki termal sularda sağlıklı huzur dolu bir tatil yapabilirsiniz.

Güdül'deki Tuluntaş Mağarası'nda insanlık tarihine yolculuk yapabilirsiniz. Anıtkabir başta olmak üzere birçok müze ve anıta ev sahipliği yapan şehirde gezmeye doyamayacaksınız.

Harika deneyimler yaşayacağınız bu seyahatinizde, yolculuğunuz boyunca size eşlik etmekten Murat Turizm ailesi olarak onur duyacağız. Sizler de internete özel otobüs bileti indirim fırsatlarından yararlanarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.