Elazığ - Bodrum

Çıkış Yeri:
Elazığ
Varış Yeri:
Bodrum
Süre:
16 Saat 43 Dakika
Mola Sayısı:
0
Mesafe :
1351 km
Çıkış Saati:
Hergün / 15:00 - 19:00

Bodrum hakkında her şey

Antik Çağda yaşayan İyonyalı ozan Homeros'un "Ebedi mavilikler ülkesi" tanımladığı Bodrum, tarihte paylaşılamayan ve uğruna çetin mücadelelerin verildiği bir kent olmuştur. Huzur ve sıcak masmavi denizlerin adresi olan Bodrum'a gitmek için Murat Turizm internet adresi üzerinden webe özel otobüs bileti indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

Dünyanın Yedi Harikasndan biri olan Antik Yunan eseri Mausoleum Halikarnassos yani Bodrum şehrinde inşa edilmiştir.

Gördüğü depremler ve istilalar sonrası yıkılan mozolenin mermer taşları; daha sonraları şehrin bir dönem sahipliğini yaptığı Rodos Şövalyeleri'nin inşa ettiği meşhur Bodrum kalesinde kullanılmıştır. Doğu Akdeniz'in ayakta kalan en sağlam kaleleri arasında bulunan kale şehre ayrı bir hava katarken, siz sevgili konuklarımıza tarihi bir macera yaşatacaktır.

Denizi ve kıyı hayatını en iyi şekilde anlatmış yazarlarımızdan Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın anlata anlata bitiremediği Bodrum Şehri'ne Murat Turizm'le gitmek isteyen konuklarımız için, Bodrum sadece bir tık uzaklıkta. Tarihi boyunca ev sahipliği yaptığı toplumlardan edindiği miraslarla; her yıl binlerce misafire: tarih, huzur, deniz, macera ve hiç bitmeyen eğlence hayatıyla harika bir tatil fırsatı sunuyor. Murat Turizm ailesi olarak bizler sizlere Bodrum'a gitmeniz için eşlik etmekten onur duyuyor, online işlemler menümüzden alabileceğiniz Bodrum otobüs biletlerine elazigmuratturizm.com.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.